News in the energy sector

22 January 2019 1149

22 січня у Рівненській обласній державній адміністрації відбулась зустріч між представниками влади, бізнесу та громадськості з приводу розвитку сонячної енергетики на Рівненщині.
У заході взяли участь:  Рівненська обласна державна адміністрація, в особі заступника голови обласної державної адміністрації Тимошенко Ігоря Олександровича; ПрАТ «Рівнеобленерго», в особі заступника директора технічного з розподільчих мереж Лук’янюка Олександра Степановича; ТОВ «ІНДІАН СОЛАР», в особі менеджера із залучення інвестицій Прінуса Дмитра Ігоровича; «KNESS Group», в особі заступника директора з комерційних питань Деречина Іллі Сергійовича; «Агенція регіонального розвитку Рівненської області»,  в особі директора Процюка Олександра Віталійовича; ГО «Екоклуб», в особі голови ради Мартинюка Андрія Миколайовича.

У ході зустрічі учасниками було підписано «Меморандум про співпрацю та наміри щодо розвитку сонячної енергетики в Рівненській області» та запропоновано дорожню карту спільних дій у цьому напрямку. Підписання меморандуму ставить за мету консолідувати зусилля влади, бізнесу та громадськості задля системного розвитку сонячної енергетики в області.

На сьогоднішній день Рівненська область одна із найменш розвинутих в Україні у сфері реалізації проектів сонячної енергетики, як на рівні малої генерації, так і промислових електростанцій.

Як зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, меморандум підписали для того, щоб скоординувати зусилля і знайти оптимальні точки для розташування сонячних електростанцій. Зараз на розгляді є дві ділянки, на яких можуть бути розташовані такі електростанції. Нині у Рівненській області лише окремі власники приватних будинків мають невеликі сонячні батареї.

Побудова сонячних електростанцій – це перспективний бізнес-напрямок, який дає переваги для області у вигляді надходження коштів до бюджету та додаткових робочих місць для працівників галузі.