News in the energy sector

28 September 2018 933

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та керівництво проекту «Енергетична безпека» підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в рамках технічної допомоги, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Сума, яку планують залучити у рамках допомоги, скаладє $ 85 млн. Як повідомили в Мінерговугілля, термін реалізації проекту становить 5 років.

Старший Радник з питань енергетики місії USAID Шукру Богутом відзначив, що зазначений проект є найбільшим проектом технічної допомоги США у сфері енергетики для України. Він висловив сподівання у досягненні стратегічної мети проекту – підвищення рівня енергетичної безпеки України. З боку української сторони впровадження Проекту координуватиме заступник міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

Як прокоментував напрямки фінансованої USAID допомоги генеральний директор директорату cтратегічного планування та європейської інтеграції Мінпаливенерго Віталій Кушніров, основними завданнями Проекту буде допомога Уряду України у виконанні вимог щодо приведення внутрішнього законодавства країни у відповідність до законодавства ЄС (acquis communautaire), включаючи Третій енергетичний пакет. Також допомога буде направлена на поліпшення енергетичної безпеки, створення конкурентних енергетичних ринків у секторах електроенергії, природного газу та теплопостачання; збільшення виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

«Взагалі проект розрахований на 5 років і буде включати в себе велику кількість напрямків допомоги як для Міненерговугілля так і інших органів державної влади, учасників ринку електроенергії та інших потенційних реципієнтів Проекту (остаточний перелік реципієнтів буде узгоджений з Проектом та USAID» – повідомив В. Кушніров.

За матеріалами сайту elektrovesti.net