News in the energy sector

10 October 2018 787

Влада, промисловці, підприємці та громадські діячі Хмельницької області створили енергетичний кластер для збереження природи та розвитку відновлювальної енергетики. Відповідний меморандум було підписано 26 вересня в облдержадміністрації, передає adm-km.gov.ua.

Ініціатором підписання угоди виступила громадська організація 350.org, яка є українською гілкою всесвітнього руху 350.org за подолання кліматичної кризи. «Обласна влада вважає розвиток альтернативної енергетики одним із найголовніших пріоритетів, – зазначив радник голови облдержадміністрації Олександр Нагурний. – До того ж цьогорічв Україні запрацював Фонд енергоефективності – зараз формується його управлінська структура, направлено 100 млн грн для початку його роботи – за розрахунками Мінрегіону, у 2019 році новостворена структура закумулюєпонад 1,5 млрд грн, які будуть направлені на заходи з енергозбереження та енергоефективності, «теплі кредити» і наша область не повинна відставати». Наразі Хмельниччина вже досягла певних результатів у сфері відновлюваної енергетики. Так, у I півріччі з відновлювальних джерел енергії було вироблено 40,8 млн кВт-год електроенергії, з яких 8,1 млн кВт-год – малими гідроелектростанціями; 17 млн кВт-год – сонячними електростанціями; 15,7 млн кВт-год – біогазовимиустановками. В області діє 29 малих ГЕС та 12 СЕС загальною потужністю 35 МВт: за січень-вересень введено в експлуатацію 5 СЕС загальною потужністю 12 МВт(сума інвестицій близько 12 млн дол). Всього до кінця 2018 року планується введення в експлуатацію 12 СЕС загальною потужністю понад 50 МВт. Сума інвестицій складе до 50 млн дол. Зокрема, планується встановлення СЕС потужністю 2,8 МВту Віньковецькомурайоні, СЕС потужністю 10 МВту Городоцькому районі, ІІ черги СЕС потужністю 10 МВту Дунаєвецькомурайоні, двох СЕС загальною потужністю 20МВт у Кам’янець-Подільському районі, двох СЕС загальною потужністю 6,5 МВту Летичівськомурайоні, двох СЕС загальною потужністю 4,5 МВту Новоушицькомурайоні, СЕС потужністю 9 МВту Старосинявськомурайоні, двох СЕС загальною потужністю 15 МВту Чемеровецькомурайоні.

Також до кінця року планується введення в дію II черги ТеофіпольськоїТЕС потужністю 10,5 МВт. Загальна вартість проекту близько 1 млрд грн. На додачу, за січень-серпень на заходи з енергозбереження та енергоефективостіжителям Хмельницької області видано 844 кредити на загальну суму 28,3 млн гривень.

З обласного та місцевих бюджетів наенергоефеективністьна 2018 рік заплановано 94 млн. грн. На 1 вересня профінансовано 58,7 млн грн. Сьогодні в області активно проводиться термомодернізація: замінюються котли на більш сучасні та економні, утеплюютьсябудівлі, йде реконструкція мереж вуличного освітлення із заміною ламп на економні світлодіодні, утеплюютьсяпідлоги, впроваджується енергомоніторинг.

На Хмельниччині скоротилося споживання газу у порівнянні з січнем-серпнем 2017 року на 24,7 млн м куб. або 9,1% (у 2017р. на 5,4%). Зараз у області працює 154 котельні на альтернативних видах палива, що становить 18% від загальної кількості всіх котелень.

За матеріалами сайту:  ecotown.com.ua