News in the energy sector

28 August 2018 754

Як відомо, галузь сонячної енергетики невпинно зростає, а тому і розвиток «сонячних» товарів не стоїть на місці. Прикладом цього є світовий  ринок сонячних інверторів. Як відомо, сонячні інвертори  являють собою необхідний атрибут будь-якої сонячної електростанції, а тому всі зміни на ринках сонячних панелей та інших «сонячних» комплектуючих частково стосуються і їх. Впродовж останніх років розвитку сонячної енергетики, ринок сонячних інверторів невпинно зростав і розвивався. Зростався і попит на них. А тому, визначним показником даного ринку справедливо можна вважати кількість та об’єм продажів сонячних інверторів.

За результатами досліджень, у 2017 році першість на ринку продажів сонячних інверторів стабільно утримує корпорація Huawei. Вона постачає на ринок більше чверті світових запасів, а як наслідок, продажів сонячних інверторів. Наступною йде китайська компанія SunGrow з показником 16,7% всіх продажів. Замикає трійку лідерів німецький бренд SMA, котра продала 8,7% всіх інверторів у 2017 році.

У 2017 році, сумарна потужність інверторів, які було продано 20 найуспішнішими компаніями-продавцями становила близько 1 ГВт. Це становить майже 93% всіх продажів сонячних інверторів у світі і є на 23% більше, ніж було продано у 2016 році. Загалом, за 7 останніх років, сумарна потужність проданих інверторів становила майже 99 ГВт.

Варто зазначити також і те, що впродовж останніх 3 років (2015-2018) ситуація на ринку кардинально не змінилася. Перш за все, це відображається в позиціях перших 4 виробників, котрі з року в рік зберігають рейтинг. Особливо це стосується китайського провідного виробника Huawei, котрий стрімкими кроками збільшує обсяги продажу своїх інверторів. Безумовно, якість такої продукції є однією найкращих у світі, зважаючи на те, що китайський виробник значну суму коштів виділяє на інноваційні розробки у сфері сонячної енергетики.

Загалом, досліджуючи ринок сонячних інверторів впродовж останніх семи років можна побачити їхню прогресивність та удосконалення. Всі інвертори отримали більшу функціональність та кращі характеристики: наприклад, можливість віддаленого Wi-Fi моніторингу, кілька MPPT трекерів для кращої продуктивності та адаптивності до навколишніх умов, підвищений рівень захисту тощо. Це дозволяє дійти до думки, що розвиток ринку сонячних інверторів розвивається і вдосконалюється для того, щоб максимально задовольнити вимоги і потреби користувачів, які постійно зростають!